Ogłoszenia duszpasterskie, 15.09.2024

1. Dziś w Kościele w Polsce, obchodzimy 58 Dzień Środków Społecznego Przekazu, którego orędzie zostało poświęcone „sztucznej inteligencji – która ułatwia komunikację, ale również stwarza zagrożenia, związane z dezinformacją, co wpływa na polaryzację społeczeństwa przez fałszywe narracje”. Więcej na stronie KEP.

2. Dziękuję za udział w piątkowym nabożeństwie fatimskim. Za miesiąc, 13 października będziemy przeżywali w Kruszynie, uroczystość wprowadzenia do naszej Parafii RELIKWII ŚWIĘTYCH DZIECI FATIMSKICH: HIACYNTY I FRANCISZKA. Więcej informacji zostanie podane w późniejszym terminie.

3. Dzieci zapraszam do zbierania naklejek z poszczególnych niedziel roku liturgicznego i wklejania do specjalnego kalendarza, pt. „Anielskie drogowskazy”. Starsze dzieci, zachęcam do udziału w konkursie, związanym z Ewangelią i pytaniami do niej. W każdą niedzielę, na naszej stronie internetowej, w specjalnej zakładce pt.„NIEDZIELA DZIECI”, znajdziecie pytanie oraz formularz do przesłania odpowiedzi, które możecie wysyłać do soboty (do g. 20:00) przed II i IV niedzielą miesiąca, kiedy to odbywać się będzie losowanie nagród. Szczegóły konkursu na naszej stronie internetowej.

4. Do naszych kościołów został zakupiony sprzęt nagłaśniający w postaci głośników i mikserów dla naszej scholi i w przyszłości organisty. W przyszłą niedzielę, do puszki, będzie można złożyć ofiarę na pokrycie część inwestycji.

5. W środę, z racji pogrzebu, Msza św. w Kruszynie o g. 12:00, nie będzie zatem wieczornej Mszy św. W piątek, z racji pielgrzymki do Częstochowy nie będzie Mszy św. w Kruszynie. Za tydzień Msza św. w Kopaniu, w niedzielę o g. 17:15.

6. Rodzice dzieci z klas III szkoły podstawowej mogą zgłaszać swoje dzieci na przygotowanie do I Komunii św. Zgłoszenia po Mszy św. w zakrystii.

7. Zapraszam do udziału w pielgrzymce naszej archidiecezji na Jasną Górę i Leśniowa, która odbędzie się 20 września. Informacje na plakacie i stronie internetowej. Zgłoszenia do środy.

8. Młodzież naszej parafii zapraszam na wyjazd na Górę Ślężę, i spotkanie młodych, które odbędzie się 21 września (sobota), z okazji wspomnienia św. Stanisław Kostki, Patrona Młodzieży. Zgłoszenia w zakrystii, bezpośrednio po Mszy św.

9. W Liturgii Kościoła, będziemy obchodzić następujące wspomnienia: poniedziałek – św. Męczenników Korneliusza, pap i Cypriana bpa; środa – święto św. Stanisława Kostki, zak; piątek – św. Męczenników Andrzeja Kim Taegon, prezb, Pawła Chong Hasang i Towarzyszy; sobota – święto św. Mateusza Ap. i Ewang.

10. W nowym numerze tygodnika NIEDZIELA, przeczytamy:o wpływie mass mediów na nasze życie; o 7 grzechach głównych; ”. Cena 10 zł.

11. Do wieczności odeszła w minionym tygodniu śp. Maria KRZYSZCZUK l.94 z Kruszyny. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie..