Pielgrzymka do Leśniowa i Częstochowy, 20.09.2024

W ramach spotkania i czuwania wiernych naszej archidiecezji na Jasnej Górze, odbędzie się 20 września pielgrzymka do Częstochowy. W programie pielgrzymki nawiedzimy Sanktuarium Matki Bożej Leśniowskiej, gdzie znajduje się cudowna figurka oraz źródełko. Sanktuarium Matki Bożej Leśniowskiej Patronki Rodzin położone jest na przedmieściu Żarek, w parku obok źródła Leśniówki (to źródło, które cudownie wytrysnęło za przyczyną Patronki Sanktuarium, Matki Bożej Leśniowskiej). Jest ono sercem zespołu klasztornego Paulinów, w którego skład wchodzi kościół pod wezwaniem Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny, klasztor, dzwonnica, dom pielgrzyma oraz kaplica Matki Bożej Anielskiej. Uczestniczyć będziemy również w programie czuwania.

Program pielgrzymki:

* godz. 9:00 wyjazd z Kruszyny, Prędocina i Zwanowic

* godz. 9:20 wyjazd z Łosiowa (przy plebanii)

* godz. 12:30 nawiedzenie Sanktuarium Matki Bożej Leśniowskiej

* godz. 14:00 obiad w restauracji w Żarkach

* godz. 16:45 – 21:00 udział w programie spotkania wiernych archidiecezji wrocławskiej na Jasnej Górze: nabożeństwo Drogi Krzyżowej, Eucharystia, modlitwa różańcowa, Apel Jasnogórski

* godz. 21:30 powrót do Łosiowa i Kruszyny

Zapisy i informacje u ks. Proboszcza. Koszt uczestnictwa (ubezpieczenie, przejazd autokarem, obiad) to ok. 130 zł* od osoby, cena może ulec zmianie, w zależności od liczby uczestników.