Ogłoszenia duszpasterskie, 29.09.2024

1. Dziś w Kościele obchodzimy Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy. Naszą modlitwą otaczamy wszystkich, którzy z powodu wojny, prześladowań, biedy i zmian klimatycznych zostali zmuszeni do opuszczenia swoich domów.

2. Dziękuję za złożone ofiary na rzecz poszkodowanych w powodzi, zebraliśmy kwotę 4057 zł. Bóg zapłać.

3. Dzieci zapraszam do zbierania naklejek z poszczególnych niedziel roku liturgicznego i wklejania do kalendarza, pt. „Anielskie drogowskazy”. Zachęcam również do udziału w konkursie, związanym z Ewangelią i pytaniami do niej. Szczegóły konkursu na naszej stronie internetowej w zakładce NIEDZIELA DZIECI.

4. W przyszłą niedzielę, będziemy obchodzić odpust parafialny w Kruszynie, ku czci NMP Różańcowej. Uroczysta Msza św. z procesją o g. 13:00, której będzie przewodniczył ks. Arkadiusz Krziżok, Dyrektor Wydziału Duszpasterskiego Kurii Metropolitalnej we Wrocławiu. O godz. 12:30 modlitwa różańcowa za zmarłych. Msza św. w Prędocinie o g. 10:45. Proszę Wspólnoty Żywego Różańca o przygotowanie chorągwi, Panów o posługę niesienia baldachimu, o niesienie nagłośnienia, dzieci o sypanie kwiatków i dzwonienie dzwonkami podczas procesji. Dziś także Rada Parafialna po Mszy św. przeprowadzi zbiórkę do puszki na rzecz przygotowań do odpustu.

5. Jutro Msza św. w Prędocinie. W tym tygodniu obchodzić będziemy I czwartek m-ca; w Zwanowicach o g. 17:30 adoracja Najświętszego Sakramentu w int. Powołań do Służby Bożej oraz za osoby z „Apostolatu 12”; I piątek m-ca, okazja do spowiedzi w Kruszynie od g. 16:45; I sobota m-ca, odwiedziny chorych i Msza św. za chorych w Domu Pomocy Społecznej w Zwanowicach o g. 10:30. Za tydzień I niedziela m-ca Msza św. w int Żywego Różańca i zmiana tajemnic różańcowych. Msza św Kopaniu w niedzielę o g. 17:15.

6. Od wtorku rozpoczynamy miesiąc październik poświęcony modlitwie różańcowej. W tygodniu nabożeństwo różańcowe o g. 17:15; w niedzielę przed Mszą św. Za odmówienie pobożnie różańca możemy pod zwykłymi warunkami otrzymać odpust zupełny. Dzieci otrzymywać będą okolicznościowe obrazki. Zapraszam do wspólnego odmawiania różańca!

7. Po Mszy św. w zakrystii jest możliwość zakupu książki o. Symeona Stachery ofm, pt. „Szczęście to żyć dla drugich..”, w której opisuje swoją posługę misyjną w Boliwii i Maroko. Ofiary za książkę, są przeznaczone na wsparcie jego posługi misyjnej. (koszt 20 zł).

8. We wtorek (1października) po Mszy św. w Zwanowicach, odbędzie się spotkanie rodziców i dzieci przygotowujących się do I Komunii św.

9. W poniedziałek, o g. 19:30, na plebanii, odbędzie się spotkanie Parafialnego Zespołu Synodalnego.

10. W Liturgii Kościoła, będziemy obchodzić następujące wspomnienia: poniedziałek – św. Hieronima, prezb i dK; wtorek – św. Teresy od Dzieciątka Jezus, dziew i dK; środa – św. Aniołów Stróżów; piątek – św. Franciszka z Asyżu; po Mszy św. w Kruszynie, odbędzie się błogosławieństwo zwierząt; sobota – św. Faustyny Kowalskiej, dziew.

11. W nowym numerze tygodnika NIEDZIELA, przeczytamy:jak może wyglądać niebo?; o cudownych zdarzeniach z udziałem aniołów; o promowaniu czystości przedmałżeńskiej”. Cena 10 zł.