Ogłoszenia duszpasterskie, 22.09.2024

1. Dziś w kościołach naszej Ojczyzny, Caritas Polska przeprowadza zbiórkę na rzecz poszkodowanych przez powódź. Po Mszy św. do puszki, będziemy mogli złożyć naszą ofiarę. Pamiętajmy także, w modlitwie za poszkodowanych. Zaplanowana zbiórka na sprzęt nagłośniający odbędzie się w późniejszym terminie.

2. Dzieci zapraszam do zbierania naklejek z poszczególnych niedziel roku liturgicznego i wklejania do specjalnego kalendarza, pt. „Anielskie drogowskazy”. Starsze dzieci, zachęcam do udziału w konkursie, związanym z Ewangelią i pytaniami do niej. W każdą niedzielę, na naszej stronie internetowej, w specjalnej zakładce pt.„NIEDZIELA DZIECI”, znajdziecie pytanie oraz formularz do przesłania odpowiedzi, które możecie wysyłać do soboty (do g. 20:00) przed II i IV niedzielą miesiąca, kiedy to odbywać się będzie losowanie nagród. Szczegóły konkursu na naszej stronie internetowej. Dziś pierwsze losowanie!

3. Dziękuję wszystkim osobom, które w sobotę zaangażowały się w posprzątanie kościoła w Kruszynie na zbliżającą się uroczystość odpustową.

4. W piątek Msza św. w Kruszynie wyjątkowo o g. 8:00. W przyszłą niedzielę, Msza św. w Kopaniu o g. 17:15.

5. W najbliższą sobotę o g. 15:00, na ulicach naszych miejscowości, odbędzie się kolejna odsłona wydarzenia „Iskra Bożego Miłosierdzia”. W rocznicę beatyfikacji bł. ks. Michała Sopoćki, jesteśmy zaproszenia do odmówienia koronki do Bożego Miłosierdzia, w miejscach gdzie będziemy w int. żołnierzy, więźniów. Ludzi Morza i kapelanów Portu Lotniczego. Więcej informacji na plakacie i stronie internetowej parafii.

6. W Liturgii Kościoła, będziemy obchodzić następujące wspomnienia: poniedziałek – św. o. Pio z Pietrelciny, prezb; piątek – św. Wincentego a Paulo, prezb; sobota – św. Wacława, m.

7. W nowym numerze tygodnika NIEDZIELA, przeczytamy:o podłożach mowy nienawiści; o formach wsparcia dla powodzian; historia Adriana Musiały, który Boga odnalazł przez teatr i sztukę”. Cena 10 zł.