Ogłoszenia duszpasterskie, 08.09.2024

1. Dzisiejszą niedzielą, rozpoczynamy XIV Tydzień Wychowania, pod hasłem Wychowujmy razem. Więcej informacji w zakładce “Aktualności”.

2. Dziś, z racji wspomnienia święta Narodzenia NMP, podczas każdej Mszy św. odbędzie się błogosławieństwo ziarna na zasiew oraz nasion. Dziękuję wszystkim osobom, które podjęły trud przygotowania wieńca dożynkowego w Kopaniu i w Kruszynie. Dziękuję także za złożone ofiary na Mszę św. dożynkową.

3. Dzieciom i rodzicom rozpoczynającym nowy rok szkolny i katechetyczny życzymy Bożego błogosławieństwa, opieki św. Patronów i wielu łask Bożych w zdobywaniu wiedzy, rozwijaniu umiejętności oraz talentów, a także we wzrastaniu w wierze. Najmłodsze dzieci zapraszam do zbierania naklejek z poszczególnych niedziel roku liturgicznego i wklejania do specjalnego kalendarza, który dziś otrzymacie. Naszym pomocnikiem w poznawaniu anielskich drogowskazów będzie anioł Nikoś. Starsze dzieci, zachęcam do składania w II i IV niedziele m-ca, odpowiedzi na pytania związane z Ewangelia i uczestniczeniu w losowaniu nagród. Szczegóły konkursu na naszej stronie internetowej, w specjalnej zakładce pt.„NIEDZIELA DZIECI”. Dziękuję wszystkim, którzy podpisali protest w obronie nauczania religii w szkole.

4. Składam serdeczne PODZIĘKOWANIA wszystkim osobom, które zaangażowały się w prace związane z położeniem nowych stopni schodów przed wejściem do kościoła w Prędocinie. Dziękuje naszym Dobrodziejom, którzy wsparli finansowo projekt. Ze zgromadzonego materiału, zostanie również ułożony nowy postument na cmentarzu pod krzyżem.

5. Za tydzień Msza św. w Kopaniu, w sobotę o g. 19:00

6. Od dziś, rodzice dzieci z klas III szkoły podstawowej mogą zgłaszać swoje dzieci na przygotowanie do I Komunii św. Zgłoszenia po Mszy św. w zakrystii. Zgodnie z obowiązującymi wskazaniami duszpasterskimi, sakramenty wtajemniczenia chrześcijańskiego, dzieci powinny przyjmować w parafii zamieszkania.

7. W tym tygodniu przyda 13 dzień m-ca września, zapraszam do udziału w nabożeństwie fatimskim, które będziemy przeżywali w Kruszynie. Msza św. o g. 18:00 i różaniec fatimski z procesją ze światłami ulicami wioski. Ofiary składane na tace przeznaczamy na zakup kwiatów do figury Matki Bożej.

8. Zapraszam do udziału w pielgrzymce naszej archidiecezji na Jasna Górę, która odbędzie się 20 września. Szczegółowe informacje na plakacie i stronie internetowej.

9. W Liturgii Kościoła, będziemy obchodzić następujące wspomnienia: piątek – św. Jana Chryzostoma, bpa i dK; sobota – święto Podwyższenia Krzyża Św.

10. W nowym numerze tygodnika NIEDZIELA, przeczytamy:o moralnym wymiarze samobójstwa; Kościół i pokolenia Alfa, czyli jak mówić dzieciom o Bogu w coraz bardziej zlaicyzowanym świecie? Historia Dolores Hart, która zrezygnowała z kariery w Hollywood dla życia w klasztorze”. Cena 10 zł.