Ogłoszenia duszpasterskie, 25.08.2024

1.W dzisiejszą niedzielę przeżywamy odpust w Prędocinie, ku czci NMP Częstochowskiej. Uroczysta Msza św. o g. 13:00, której przewodniczyć będzie o. Symeon Stachera. Serdecznie zapraszam do udziału w uroczystości. Dziękuję wszystkim osobom za pomoc w przygotowaniu kościoła i terenu przy kościele, a także za złożone ofiaryna rzecz przygotowania do odpustu i posiłku dla księży gości.

2. Zapraszam w każdy piątek na adorację w ciszy Najświętszego Sakramentu do Kruszyny na g. 17:15 oraz koronkę do Miłosierdzia Bożego.

3. Zapraszam na autokarową pielgrzymkę do Rokitna, która odbędzie się 31 sierpnia. Wyjazd z Kruszyny o g. 6:00 z placu za plebanią, z Prędocina o g. 6:10 przy kościele. Zapisy w zakrystii. Informacje i program wyjazdu na stronie internetowej parafii i tablicy ogłoszeń.

4. W poniedziałek Msza św. w Prędocinie; w przyszłą niedzielę Msza św. dożynkowa w Zwanowicach o g. 9:00; za tydzień Msza św. w Kopaniu o g. 17:15.

5. W Liturgii Kościoła, będziemy w tym tygodniu obchodzić następujące wspomnienia: poniedziałek – uroczystość NMP Częstochowskiej; wtorek – św. Moniki; środa – św. Augustyna, bpa i dK; czwartek – męczeństwo św. Jana Chrzciciela. Za tydzień I niedziela m-ca, Msza św. w int. Żywego Różańca i zmiana tajemnic różańcowych.

6. W nowym numerze tygodnika NIEDZIELA, przeczytamy:Co mówi twarz Maryi – wyjaśniamy znaki na ikonie; o możliwościach badań genetycznych, gdzie leży granica między leczeniem a manipulacją? ”. Cena 10 zł.

7. Po Mszy św. będzie możliwość złożenia podpisu na kartach protestu wobec dyskryminacji dzieci i młodzieży ograniczających dostępność lekcji religii w szkołach.