Ogłoszenia duszpasterskie, 18.08.2024

1. Zachęcam do podejmowania dzieła abstynencji od napojów alkoholowych w miesiącu sierpniu oraz do modlitwy za osoby uzależnione.

2. Zapraszam w każdy piątek na adorację w ciszy Najświętszego Sakramentu do Kruszyny na g. 17:15 oraz koronkę do Miłosierdzia Bożego

3. W przyszłą niedzielę będziemy przeżywali odpust w Prędocinie, ku czci NMP Częstochowskiej. Uroczysta Msza św. o g. 13:00, której przewodniczyć będzie o. Symeon Stachera. Serdecznie zapraszam do udziału w uroczystości. O godz. 12:40 będziemy modlić się koronką do Bożego Miłosierdzia za zmarłych mieszkańców Prędocina. Spowiedź św. z okazji odpustu, w sobotę o g. 20:15.

4. W tym tygodniu nie będzie Mszy św. we wtorek i w środę. Kancelaria parafialna będzie nieczynna. W sobotę Msza św. w Kopaniu o g. 19:00.

5. Zapraszam na autokarową pielgrzymkę do Rokitna, która odbędzie się 31 sierpnia. Zapisy w zakrystii. Informacje i program wyjazdu na stronie internetowej parafii w aktualnościach.

6. Rada Sołecka wraz z Panią Sołtys zapraszają na zabawę dożynkową, która odbędzie się w Domu Ludowym w Kruszynie w najbliższą sobotę, początek o g. 20:00. Msza św. dziękczynna za tegoroczne zbiory sprawowana będzie 8 września.

7. W Liturgii Kościoła, będziemy w tym tygodniu obchodzić następujące wspomnienia: czwartek – NMP Królowej; sobota – święto św. Bartłomieja, Ap.

8. W nowym numerze tygodnika NIEDZIELA, przeczytamy: o dzisiejszej młodzieży, czyli jaka jest?; co mówi Biblia o zwierzętach?; o objawieniach Matki Bożej włoskiemu tercjarzowi św. Franciszka z Asyżu br. Cosimo Fragomeniemu ”. Cena 10 zł.

9. Dziś i przez kolejne niedziele, po Mszy św. będzie możliwość złożenia podpisu na kartach protestu wobec dyskryminacji dzieci i młodzieży ograniczających dostępność lekcji religii w szkołach.