Ogłoszenia duszpasterskie, 11.08.2024

1. Dziękuję wszystkim osobom, które włączyły się w pielgrzymowanie duchowe i uczestniczyły w spotkaniach wieczornych.

2. Zachęcam do podejmowania dzieła abstynencji od napojów alkoholowych w miesiącu sierpniu oraz do modlitwy za osoby uzależnione.

3. Zapraszam w każdy piątek na adorację w ciszy Najświętszego Sakramentu do Kruszyny na g. 17:15 oraz koronkę do Miłosierdzia Bożego.

4. Jutro Msza św. w Prędocinie, w środę Msza św. w Kopaniu o g. 18:00 (nie będzie Mszy w Kruszynie) oraz w sobotę o g. 19:00.

5. W tym tygodniu przeżywamy kolejny 13 dzień miesiąca sierpnia, zapraszam do udziału w nabożeństwie fatimskim, które odbędzie się w Zwanowicach po wieczornej Mszy św. Ofiary składane podczas nabożeństwa przeznaczamy na zakup kwiatów do figury Matki Bożej, zapraszam do udziału w procesji ulicami wioski.

6. W czwartek przypada uroczystość Wniebowzięcia NMP, Msze św. wg. niedzielnego grafiku, po każdej Mszy św. poświęcenie ziół i kwiatów. W tym dniu przypada również 104 rocznica Cudu nad Wisłą.

7. W sobotę przypada święto patronalne Ks. Bp. Jacka Kicińskiego, biskupa pomocniczego naszej archidiecezji, polecajmy JE naszej modlitwie.

8. W Liturgii Kościoła, będziemy w tym tygodniu obchodzić następujące wspomnienia: środa – św. Maksymiliana Marii Kolbego, prezb i m; czwartek – uroczystość Wniebowzięcia NMP, sobota – św. Jacka, prezb.

9. W nowym numerze tygodnika NIEDZIELA, przeczytamy: o fenomenie pielgrzymowania na Jasną Górę; o tajemnicach s. Łucji; o roli kobiet w urzędach watykańskich”. Cena 10 zł.

10. Dziś i przez kolejne niedziele, po Mszy św. będzie możliwość złożenia podpisu na kartach protestu wobec dyskryminacji dzieci i młodzieży ograniczających dostępność lekcji religii w szkołach.

11. W ostatnim czasie do wieczności odszedł: +Andrzej HERBA z Kruszyny. Wieczny odpoczynek, racz mu dać Panie…