Ogłoszenia duszpasterskie, 04.08.2024

1. Dziś I niedziela m-ca, po Mszy św. chwila adoracji Najświętszego Sakramentu i zmiana tajemnic różańcowych.

2. Dziękuję za ofiary złożone do puszki na zakończenie Tygodnia św. Krzysztofa na rzecz zakupów środków transportu dla polskich misjonarzy. Zebraliśmy kwotę 796 zł. Bóg zapłać.

3. Trwamy w duchowej łączności z pątnikami, którzy wędrują na Jasną Górę z terenu naszej archidiecezji. Spotkania pielgrzymkowe w tygodniu, po Mszy św. a zakończenie duchowego uczestnictwa w piątek o g. 21:00, Apelem w Kruszynie.

4. Zachęcam do podejmowania dzieła abstynencji od napojów alkoholowych w miesiącu sierpniu oraz do modlitwy za osoby uzależnione.

5. Zapraszam w każdy piątek na adorację w ciszy Najświętszego Sakramentu do Kruszyny na g. 17:15 oraz koronkę do Miłosierdzia Bożego.

6. Kancelaria parafialna czynna w środy w godz. 16:00 – 17:00

7. Jutro Msza św. w Prędocinie, w przyszłą niedziele w Kopaniu o g. 17:15.

8. W Liturgii Kościoła, będziemy w tym tygodniu obchodzić następujące wspomnienia: wtorek – święto Przemienienia Pańskiego; środa – bł. Edmunda Bojanowskiego; czwartek – św. Dominika, prezb; piątek – święto św. Teresy Benedykty od Krzyża, dziew. i m; Patronki Europy; sobota – święto św. Wawrzyńca, dk i m.

9. W nowym numerze tygodnika NIEDZIELA, przeczytamy:Tak – dla religii w szkole, podpisz protest wobec dyskryminacji dzieci i młodzieży w związku z ogłaszanymi przez MEN zmianami w organizacji nauczania religii w szkole; dlaczego katecheza jest ważna?; o problemie alkoholizmu w Ojczyźnie; co wydarzyło się na górze Tabor? Cena 10 zł.

10. Dziś i przez kolejne niedziele, po Mszy św. będzie możliwość złożenia podpisu na kartach protestu wobec dyskryminacji dzieci i młodzieży ograniczających dostępność lekcji religii w szkołach.