Ogłoszenia duszpasterskie, 01.09.2024

1.Dziś I niedziela m-ca, po Mszy św. chwila adoracji Najświętszego Sakramentu oraz zmiana tajemnic różańcowych. Dziś, przypada także kolejna rocznica wybuchu II wojny światowej, pamiętajmy o poległych i prośmy o pokój na świecie.

2. Za tydzień Msza św. dziękczynna za tegoroczne zbiory w Kruszynie, w sobotę zaś w Kopaniu o g. 16:00.

3. Zapraszam dzieci, młodzież i rodziców na Msze św. w przyszłą niedzielę, z okazji rozpoczęcia nowego roku szkolnego i katechetycznego, o Boże błogosławieństwo i potrzebne łaski, oraz na poświęcenie tornistrów i przyborów szkolnych dzieciom rozpoczynającym rok szkolny w pierwszej klasie szkoły podstawowej.

4. W następną niedzielę, 8 września, z racji święta Narodzenia NMP, podczas każdej Mszy św. odbędzie się błogosławieństwo ziarna na zasiew oraz nasion.

5. W Prędocinie, od poniedziałku rozpoczną się prace związane z położeniem nowych stopni na schody wejściowe do kościoła. Proszę Panów o pomoc.

6. W tym tygodniu będziemy przeżywali: I czwartek m-ca, adoracja Najświętszego Sakramentu w int. Powołań do Służby Bożej oraz za osoby z Apostolatu „12” w Zwanowicach od g. 17:30; I piątek m-ca, adoracja w ciszy Najświętszego Sakramentu, okazja do spowiedzi i przyjęcia Komunii św. wynagradzającej Najświętszemu Sercu Pana Jezusa i Niekopalnemu Sercu Maryi, w Kruszynie od g. 17:00; I sobota m-ca, odwiedziny chorych i Msza św. w int wszystkich chorych w DPS w Zwanowicach o g. 10:30. Za tydzień Msza św. w Kopaniu o g. 17:15.

7. W Liturgii Kościoła, będziemy w tym tygodniu obchodzić następujące wspomnienia: wtorek – św. Grzegorza Wlk, pap i dK.

8. W nowym numerze tygodnika NIEDZIELA, przeczytamy:co dalej z lekcjami religii?; o znaczeniu imion biblijnych, co one oznaczają? O ośmiu praktykach dla zdrowia; ”. Cena 10 zł.

9. Po Mszy św. będzie możliwość złożenia podpisu na kartach protestu wobec dyskryminacji dzieci i młodzieży ograniczających dostępność lekcji religii w szkołach.