Odpust i dożynki w Prędocinie, A.D.2024

W niedzielę, 25 sierpnia mieszkańcy Prędocina, wraz z mieszkańcami Parafii i przybyłymi gośćmi przeżywali uroczystość odpustowa ku czci NMP Częstochowskiej, która również złączona była z dziękczynieniem za tegoroczne plony ziemi, czyli dożynkami. Uroczystej Mszy św. przewodniczył i Słowo Boże wygłosił o. Symeon Stachera, franciszkanin, posługujący od wielu lat na misjach, obecnie w Maroko. Maryja jest najdoskonalszym” “owocem ziemi” stąd zachęta dla każdej i każdego z nas, abyśmy, jak Maryja czynili “wszystko, co powie nam Jej Syn”.

Radując się darem odpustu, składam serdecznie podziękowania wszystkim osobom, które przyczyniły się przygotowania świątyni, terenu przy kościele, przygotowały wieniec dożynkowy, posługiwały podczas Liturgii oraz pomogły w przygotowaniu posiłku dla zaproszonych gości. Dziękuję Liturgicznie Służbie Ołtarza, scholi, Panom: Markowi i Piotrowi. Bóg zapłać!