Ogłoszenia duszpasterskie, 28.07.2024

1. Dziękuję ks. Mariuszowi za posługę w naszej parafii, podczas mojej nieobecności.

2. Na zakończenie Ogólnopolskiego Tygodnia św. Krzysztofa, odbędzie się przy kościele, po Mszy św. poświęcenie pojazdów wraz z błogosławieństwem kierowców oraz zbiórka do puszki ofiar w ramach akcji „1 gr za 1 km” za wsparcie zakupów środków transportu dla polskich misjonarzy.

3. W miesiącu lipcu kancelaria parafialna jest nieczynna. Sprawy losowe proszę zgłaszać po Mszy św. w zakrystii. W tym tygodniu nie będzie Mszy św. we wtorek w Zwanowicach. Za tydzień, Msza św. w Kopaniu o g. 17:15.

4. Zapraszam do udziału w pieszej Pielgrzymce z Wrocławia do Częstochowy, która wyruszy 3 sierpnia. Zgłoszenia i zapisy w parafii Miłosierdzia Bożego w Brzegu. Więcej informacji na plakacie i stronie internetowej: www.pielgrzymka.pl. Osoby, które nie będą mogły fizycznie uczestniczyć w pieszej pielgrzymce, zapraszam do udziału w duchowym wędrowaniu. Każdy uczestnik otrzyma znaczek pielgrzyma oraz „Przewodnik” z rozważaniami na czas pielgrzymki. Ofiary złożone za materiały są przeznaczone na cele pielgrzymki. Spotkanie modlitewne i apel odbywać się będzie zasadniczo po Mszy św. Zapisy w zakrystii. Program spotkań na tablicy ogłoszeń. Pierwszy Apel pielgrzymkowy w Kruszynie w sobotę o g. 21:00

5. W tym tygodniu przeżywać będziemy: I czwartek m-ca, adoracja Najświętszego Sakramentu w int. Powołań do Służby Bożej oraz za osoby z Apostolatu „12” w Zwanowicach o g. 17:30; I piątek m-ca, okazja do spowiedzi św. i przyjęcia Komunii św. wynagradzającej Sercu Pana Jezusa i Niekopalnemu Sercu NMP w Kruszynie od g. 17:00, z adoracja w ciszy Najświętszego Sakramentu i Litanią do Serca Pana Jezusa; I sobota m-ca – odwiedziny chorych i Msza św. w DPS w Zwanowicach o g. 10:30 za wszystkich chorych.

6. W tym tygodniu przedstawiciele Rady Parafialnej i Rady Sołeckiej w Prędocinie, będą zbierać ofiary na rzecz przygotowań do uroczystości odpustu, dożynek oraz przygotowań do Jubileuszu 30-lecia konsekracji kościoła, która odbędzie się 20 października br. Składam serdecznie podziękowanie również wszystkim osobom, które zaangażowały się w prace przy cmentarzu, związane z malowaniem ogrodzenia. Dziękuję Radzie Sołeckiej oraz Panu Marcinowi Pustelnik za dofinansowanie zakupu farb.

7. W Liturgii Kościoła, będziemy w tym tygodniu obchodzić wspomnienia: poniedziałek – św. Marty, Marii i Łazarza; środa – św. Ignacego Loyoli, prezb; czwartek – św. Alfonsa Liguori, bpa i dK. Za tydzień I niedziela m-ca, Msza św. w int. Żywego Różańca i zmiana tajemnic różańcowych.

8. W nowym numerze tygodnika NIEDZIELA, przeczytamy o:o tajemnicach Powstania Warszawskiego; twórczość Zbigniewa Herberta, w dobie kryzysu wartości; camino – czas dla Boga. Cena 10 zł.

9. Wczoraj grupa dzieci ze scholi i ministrantów wróciła z wakacyjnego wyjazdu znad morza. Dziękuję Rodzicom, Caritas Archidiecezji Wrocławskiej oraz Gminie Skarbimierz za wsparcie wyjazdu naszych dzieci. Słowa podziękowania składam Panu Bartoszowi Banasiuk i Sławomirowi Drozd za pomoc w organizacji wyjazdu.