Ogłoszenia duszpasterskie, 21.07.2024

1. Dziś nasza schola i ministranci udają się na wakacyjny wypoczynek nad morze, do Jastarni. Życzymy dzieciom dobrego, bezpiecznego i słonecznego wypoczynku.

2. W miesiącu lipcu kancelaria parafialna jest nieczynna. Sprawy losowe proszę zgłaszać po Mszy św. w zakrystii.

3. W każdy piątek, adoracja w ciszy Najświętszego Sakramentu, w Kruszynie od g. 17:15 na zakończenie adoracji koronka do Miłosierdzia Bożego.

4. W sobotę dodatkowa Msza św. w Kruszynie o g. 8:00.W przyszłą niedzielę Msza św. w Kopaniu o g. 17:15.

5. Organizatorzy Pieszej Pielgrzymki Wrocławskiej, zapraszają do udziału w pielgrzymowaniu na Jasna Górę, która wyruszy 3 sierpnia i trwać będzie do 10 sierpnia. Zgłoszenia i zapisy w parafii Miłosierdzia Bożego w Brzegu. Więcej informacji na plakacie i stronie internetowej: www.pielgrzymka.pl. Osoby, które nie będą mogły fizycznie uczestniczyć w pieszej pielgrzymce, zapraszam do udziału w duchowym wędrowaniu. Każdy uczestnik otrzyma znaczek pielgrzyma oraz „Przewodnik” z rozważaniami na czas pielgrzymki. Ofiary złożone za materiały są przeznaczone na cele pielgrzymki. Spotkanie modlitewne i apel odbywać się będzie zasadniczo po Mszy św. Zapisy w zakrystii.

6. Dzisiejszą niedzielą, rozpoczynamy XXV Ogólnopolski Tydzień św. Krzysztofa, pod hasłem „Niesiemy Chrystusa na krańce świata”. To okazja by dziękować Panu Boga za opiekę podczas naszych podróży oraz włączyć się w akcje wsparcia polskich misjonarzy na zakup środków transportu, przez ofiary składane do puszki w ramach akcji „1 grosz za 1 km”. W przyszłą niedzielę, po każdej Mszy św. odbędzie się poświęcenie pojazdów i zbiórka do puszki.

7. W Liturgii Kościoła, będziemy w tym tygodniu obchodzić wspomnienia: poniedziałek – święto św. Marii Magdaleny; wtorek – święto św. Brygidy, zak, Patronki Europy; środa – św. Kingi, dziew; czwartek – święto św. Jakuba, Ap; piątek – św. Joachima i Anny, Rodziców NMP

8. Zachęcam do zakupu nowego numeru tygodnika NIEDZIELA, którym przeczytamy o: „ o uznaniu przez Kościół prawdziwości objawień włoskiej mistyczki Pieriny Gilli; o skali uzależnień polskich nastolatków; opowieść o wierze oraz miłości, która prowadzi z Andrychowa do groby św. Jakuba w Hiszpanii; Cena 10 zł.

9. Wszystkim dzieciom, młodzieży oraz korzystającym z urlopu, życzę dobrego, słonecznego i bezpiecznego wypoczynku, pamiętajmy o spotkaniu z Panem Bogiem, zarówno w kościele, jak i dziełach stworzeniach.