Uroczystość Bożego Ciała 2024

W tym roku, centralną uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, przeżywaliśmy w Kruszynie. Po Mszy św, wyruszyliśmy w procesji eucharystycznej do czterech ołtarzy, wyznając publicznie naszą wiarę, oddając cześć i uwielbienie Panu Jezusowi obecnemu w Najświętszym Sakramencie, wyznając naszą miłość i prosząc o Boże błogosławieństwo dla mieszkańców naszej Parafii, naszych rodzin, warsztatów pracy, o urodzaje dla naszych pól…

Wszystkim przedstawicielom poszczególnych miejscowości, którzy zaangażowali się w przygotowanie pięknych dekoracji ołtarzy, ufundowali kwiaty, pomagali w przygotowaniach, w poczuciu współodpowiedzialności za Kościół, składam serdeczne PODZIEKOWANIE! Dziękuję także wszystkim osobom za pomoc podczas Liturgii i procesji, dziękuję strażakom z OSP Zwanowice, dzieciom, rodzicom, Wspólnotom Żywego Różańca, wszystkim składam staropolskie: BÓG ZAPŁAĆ!